Podejmując decyzje o zakupie produktu, czy usługi, często chcemy dowiedzieć się o nim więcej, by mieć pewność i uzasadnienie dobrego wyboru. Sięgamy wtedy głębiej i poszukujemy więcej informacji 🧵. Przeglądamy opinie.  

W usługach są one kluczowe. Turysta zadowolony napisze coś raz kiedyś, ale turysta niezadowolony napisze natychmiast i jeszcze wszędzie o tym opowie. Poniżej załączyłem opinie, jakie wystawiają mi klienci za moją pracę. Korzystają z narzędzi i linków, które zapewniają im touroperatorzy. Wszystko odbywa poza moją wiedzą. Czasami inni turyści mówią mi, że mam w internecie wiele bardzo dobrych opinii. Cieszę się, bo to olbrzymia nagroda i uznanie w pracy z ludźmi. Cieszę się, że spełniam ich oczekiwania, a ktoś zanotował, że stawiam poprzeczkę wyżej.

Praca z ludźmi jest ciężka, ale podobnie, jak podróżowanie trzeba ją lubić. Są tego efekty. Przedstawione poniżej opinie podzieliłem na kontynenty. Po jednym przykładzie poniżej, a więcej, jak w przyp. Ameryki Północnej, w załącznikach – jest ich ok 30 …stron! Mozolna praca nad ich wyszukiwaniem w internecie na stronach organizatorów turystyki dała możliwość zebrania ich podzielenia się nimi tu, w jednym miejscu.

Opinia od: Danusia-Poznań | Termin pobytu: Listopad 2018

Andrzej to fantastyczny i kompetentny pilot. Człowiek z pasją do podróżowania z młodzieńczym zapałem i radością życia. Wiele podróży już odbyłam z Rainbow. było kilku naprawdę super pilotów, ale Andy jest jeden  najlepszy z najlepszych, człowiek z polotem a nawet z ułańską fantazją, ciepły, kulturalny, empatyczny. Już mogę pakować walizkę i w świat.

Pełna wersja opinii z Australii, Nowej Zelandii, Wysp Pacyfiku

Opinia od:  Agnieszka, Piotr, Kuba, Filip – Toruń | Termin pobytu: Kwiecień 2019

Świetnie zorganizowana i przeprowadzona wycieczka. W 12 dni zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc – były i wielkie metropolie, i małe klimatyczne miasteczka, i zwariowane Las Vegas, i miejsca znane z filmów, a przede wszystkim były widoki zapierające dech w piersiach. Po Stanach oczekiwałam wiele – ale to co zobaczyłam przeszło moje najśmielsze wyobrażenia. Mieliśmy szczęście, że naszym opiekunem i przewodnikiem był „najlepszy z najlepszych” Andrzej. „Andy” to wspaniały facet – wesoły, wyluzowany, kontaktowy, kipiący pozytywną energią, którą zaraził całą grupę. Podróż z takim pilotem zmienia wycieczkę w niezapomnianą przygodę. 

Andy – ustawiłeś poprzeczkę innym pilotom bardzo wysoko.

Opinia od: Grzegorz, POZNAN56-65 lat | w parze(grudzień 2015)

Gambia uroczy i uśmiechnięty kraj. Warto wybrać się na wypoczynek i trafić na super przewodnika Andrzeja. Andrzej pokaże ten kraj od podszewki:) Zawsze uśmiechnięty i pomocny, potrafi załatwić wszelkie sprawy z lokalnymi przewodnikami i ludnością:) Dla niego nic nie jest niemożliwe.

Pełna wersja opinii z Afryki

Opinia od: Renata Janecka , 56-65 lat | ze znajomymi (luty 2015)

Andrzej – mówił nam, że on nie z tych Straussów. Myślę, że chyba kłamał. Opieka na nami była jak ich melodie: elegancka, specyficzny humor, doza delikatnej frywolności. A ponadto opiekuńczy, dobrze zorganizowany, duża wiedza, pomocny w każdej chwili. Oczy dookoła głowy, widział wszystkich i wszystko, nawet potrafił załatwić ciepłą wodę w hotelu, tam gdzie jej nie było. Andrzej, pięknie dziękuję za niepowtarzalną atmosferę jaką stworzyłeś przez okres całej naszej wycieczki.

Pełna wersja opinii z Ameryki Południowej

Opinia: Agata | Termin pobytu: Maj 2018

Nasz pilot – świetnie zorganizowany, miły, pomocny i bezproblemowy. W czasie kiedy nasz przewodnik kończył opowieści, pilot zaczynał swoje i to było bardzo fajne. Przewodnik również świetny, kompetentny, z ogromną wiedzą i talentem do opowiadania. Przewodnik z prawdziwego zdarzenia, będziemy go bardzo dobrze wspominać. Panowie uzupełniali się nawzajem, Bardzo dobrze współpracujący tandem. Jeśli traficie na nich na pewno będziecie zadowoleni.

Pełna wersja opinii z Azji